Uhm: Soud potvrdil pirátovi z D1 Lacinovi pět let za vytlačení auta z dálnice

Celá obhajoba se opírala především o tvrzení, že Luboši Lacinovi nelze dokázat úmysl, a to ani nepřímý. V žádném případě podle obou obhájců nešlo o odplatu, jak uvedl krajský soudu, ale o nezvládnutí předjížděcího manévru.

“Je možné, aby se při souběžné jízdě za 3,6 vteřiny stihl seznámit s tím, kdo řídí vozidlo vedle, vyměnit si se spolujezdcem gesta, rozhořčit se a naštvat se a rozhodnout se pro odplatu?” tázala se obhájkyně.

Obhajoba rovněž zpochybnila znalecké posudky. Tvrdí, že jeden z nich byl podjatý a že odborník na dopravní nehody porušil svou vlastní metodiku. Soudu tak navrhla, aby rozsudek zrušil a Lacinu osvobodil.

Naše súdy sa ukázali v skvelom svetle – všetci, čo jazdíme autom, máme zločinné úmysly. Inak si totiž nedokážem vysvetliť, ako takýto bullshit môže vzniknúť.

  • http://twitter.com/Memosis Memosis

    Asi se "nestranný" soud snaží zalíbit lidu lačnícímu po krvi, kterému Nova a spol. naservírovala piráta jako hotovou věc, a teď by to bylo vnímání jako únik před spravedlností… plus klasické utahování šroubů státem, kdy se místo zvyšování odpovědnosti jednotlivců přidávají stále větší represe