Ako vidím Geekettes a Geek Girls

Do škatulky geekette někdy spadnou i takříkajíc nevinné oběti. Pracovat s počítačem, mít chytrý telefon či „umět s internetem“ jsou dnes docela normální věci, které když se nespojují s opravdovým zájmem o tyto většinou pracovní prostředky, nemají nic společné s geek kultem. Je to podobné jako ve škole – dobré známky znamenají téměř automaticky nálepku šprt, dnes je v podobném duchu v módě přisoudit nálepku geek komukoliv s lehce nadprůměrnými schopnostmi či výbavou v technickém směru.

Je rozhodně pozitivní, že zájem o techniku či obskurnější záliby dnes již nemusí být stigma, posouvat geeky a geekettes do hlavního proudu nedává příliš smysl. Zájmy a záliby této skupiny lidí jsou jen dnes bližší hlavnímu proudu, posedlost a zanícení pro ně je však ještě pořád jasně vymezující. Nyní mě prosím omluvte, musím jít vyzkoušet všechny nové aplikace pro iPhone v kategorii photography!

Napísané pre Computer, dnes vyšlo na Žive.cz. Toto je len záver, prečítajte si to radšej celé, má to vcelku flow :-). Váš názor?

  • Michal Valášek

    Asi takto: pouziva u nas slovo (oznacenie, nalepku, …) "geek" este niekto iny, okrem samotnych "geekov"? IMO nie, ale mozno nezijem v tom spravnom svete :)